czat.bloog.pl

Uprawnienia i FAQ

W tym miesiącu poszerzyliśmy uprawnienia dzisiaj, w czwartek 20 marca. Jako, że w zeszłym miesiącu uprawnienia zostały nadane nieco później, niż standardowo, osoby objęte zmianami dotyczą także osób przyjętych do dnia 21 lutego. W przyszłym miesiącu takich ruchów nie przewidujemy :) 

Dodatkowo chcieliśmy poruszyć temat ostatniej awarii uprawnień. Pamiętajcie, że zgłaszajcie takie rzeczy bezpośrednio na adres e-mail czat@serwis.wp.pl lub w formularzu zgłoszeniowym na moderatora. Wszelkie błędy oraz zawirowania nie pozwalające na korzystanie z czata, można zgłaszać też telefonicznie. Im wcześniej zostanie to zgłoszone lub zauważone, tym szybciej można podjąć prace naprawcze :)

W najbliższych dniach przewidujemy także modyfikację Kodeksu Moderatora, o której moderatorzy zostaną powiadomieni mailowo. Użytkownicy także będą mogli się z nim zapoznać, ale na blogu serwisowym :) 

Teraz pora na kolejną porcję pytań:

Q: Nie działają mi uprawnienia. Skąd mam wiedzieć, czy zostałem wyrzucony/a czy coś nie działa? 

O: Najbardziej zalecamy najpierw sprawdzenie poczty e-mail, gdyż na podany login wp wysyłamy całą korespondencję - łącznie z powiadomieniami o usunięciu uprawnień. Jeśli ktoś nie posiada aktywowanej poczty na używanym loginie, zalecamy ją aktywować lub poinformować nas o innym adresie poczty. Jeśli nie na poczcie nie znaleźliście żadnej wiadomości o takiej treści, rzućcie okiem na listę moderatorów dostępnej na stronie głównej serwisu. Jeśli nie odnaleźliście swojego nicku i pokojów do niego przypisanych, oznacza to odebranie uprawnień lub ukrycie nicku stałego z listy przez system po zbyt długim braku aktywności. 

 

Q: Czy to prawda, że nicki składające się z imienia i nazwiska są niezgodne z regulaminem?

O: Główną wadą posługiwania się własnym imieniem i nazwiskiem jest brak prywatności i możliwość wykorzystania takich danych przez osoby trzecie do średnio chlubnych czynów. Chodzi o zwykłe bezpieczeństwo i unikania różnych nieprzyjemnych sytuacji. Zaznaczamy, że zdecydowana większość zgłoszeń użytkowników dotyka właśnie takich spraw, w których sami udzielają oni informacji o sobie niepowołanym osobom. Bądźcie ostrożni! Dotyczy to osób, które istnieją i żyją w Polsce. Nie zabraniamy korzystania z pseudonimów, imion i nazwisk zza granic Polski, a także obierania nazw postaci historycznych, o ile nie gorszą one innych użytkowników i nie wpisały się negatywnie w kartach historii. 

Pamiętajcie, że pytania również możecie zgłaszać nie tylko przez nadsyłanie ich za pomocą wyżej wymienionych kanałów, ale także zostawiajcie je w komentarzach na bloogu :)

Pozdrawiamy, 

Czat Team :)